
Бензопили для дому та дачі: вибираємо відповідну модель
На зміну ножівкам і звичайним ручним пилкам, для роботи з якими потрібно докладати зусиль, прийшли ланцюгові бензинові пилки з високою продуктивністю. Вони підходять не тільки для обрізання дерев та заготівлі дров на зиму, але й для повноцінного будівництва або валки дерев. Будь-яка бензопила відрізняється гарною потужністю та функціональністю, але для кожного випадку існує своя модель. На які параметри та характеристики потрібно звертати увагу, вибираючи собі бензопилу?
Зміст:
Класифікація бензопил
Щоб спростити вибір, спочатку розділимо весь асортимент на кілька груп: аматорські та професійні. Аматорські бензопили в Києві представлені в багатьох магазинах і мають величезний попит. Це моделі з потужністю до 2,5 кінських сил та обмеженими часовими рамками використання (до 50 хвилин на день). У чому їх плюс? Це зручні, невеликі пилки з малою вагою та мінімальним набором додаткових «наворотів». На них стоять низькопрофільні ланцюги, необхідні зменшення вібрації під час роботи. Для яких цілей можна придбати бензопилу такого класу? Для підрізування саду, зведення альтанки та дрібних будівельних робіт. Тобто це чудове рішення для середньостатистичного дачника.
Професійні пилки з бензиновим двигуном вже припускають великий запас потужності і, в принципі, створені для масштабних робіт: від будівництва будинку до валки дерев. Їхня потужність коливається в діапазоні від 2,5 до 5 кінських сил, важать подібні апарати в середньому 5-7 кг. Якщо ви обмежені у фінансах, але шукайте саме професійну модель, купити бензопилу за ціною до 100 доларів цілком реально. При цьому це буде надійний бренд із передбаченою системою гасіння вібрації та праймером. Професійні пили також здатні на багатогодинні щоденні навантаження і в них закладено ресурс до 2000 мотогодин.
Без необхідності потужні професійні пилки купувати не варто, тому що без навичок та досвіду роботи з подібною технікою можна в кращому разі не отримати бажаного результату, а в найгіршому – травмуватися.
Критерії вибору бензопили
Другий параметр, важливий для оператора – розташування двигуна. На думку фахівців, найкращі бензопили в Україні – це моделі з поздовжнім розташуванням двигуна. Завдяки такій конструкції у них збалансований центр тяжіння, отже, пилу не хилитиме в одну зі сторін під час розпилу.
Вибираючи в магазині бензопилу, також уточніть у менеджера, яка шина якого на неї встановлена. Вони бувають трьох видів:
- Плоскі та вузькі. Використовуються на аматорських малопотужних моделях. Низькопрофільний ланцюг у поєднанні з вузькою шиною – це відмінний дует, який гарантує відсутність зворотного удару. Тому такі пили вважаються найменш травмонебезпечними;
- Легкі. Є дві пластини з поліамідом, розташованим між ними. У чому їхня перевага? У тому, що така конструкція зменшує вагу всієї пилки і дозволяє легко та безпечно працювати з технікою навіть навісу. Щодо ціни, то таку бензопилу купити недорого цілком реально;
- З можливістю замінити голівку. Такі шини ставляться тільки на професійні бензопили, які працюватимуть багато і довго.
Крок ланцюга
Найпоширеніші – це модїли з кроком, рівним 0,325 дюйма. Він відзначений на всіх аматорських бензопилах, представлених у нас у продажу, ідеально підходить для коротких за часом робіт. Якщо працювати з ними без зупинок, такі пили дуже швидко затупляться.
Захист та параметри безпеки
Захист від зворотного удару. При роботі з ланцюговими пилками може статися така ситуація, коли ви захопите колоду лише носком пили. У такому разі зворотного удару, що припадає на спину та плечі, не уникнути. Для захисту від подібних травм виробники ставлять на техніку спеціальне гальмо. Він є невеликим важелем, на який ви автоматично натиснете при аварійній ситуації – так сконструйована сама пила;
Захист від вібрації. Якщо апарат не передбачає протекції від вібрації, то при багатогодинній роботі з пилкою ви почнете відчувати сильний дискомфорт у руках. На рівень вібрації впливає розташування бензобака. В ідеалі він повинен розташовуватися якнайдалі від нього. Поліпшити ситуацію можуть і прогумовані прокладки, передбачені не лише на корпусі, а й на ручці.
Всім нашим клієнтам ми пропонуємо купити бензопилу в інтернет магазині з доставкою та можливістю відплати на виплат. У нас представлений відмінний вибір різнопланових моделей для будь-яких потреб та фінансових можливостей. Якщо ви хочете купити бензопилу у Харкові за ціною, доступною для ринку, то оформлюйте замовлення у нас.
7 основних поломок бензопил
Навіть найдорожчі бензопили від перевірених та надійних виробників періодично ламаються – з цим може зіткнутися кожен. Інша річ, що тут грають роль масштаби поломки та їхня періодичність. Якщо потрібна заміна зірочки, то це один момент, а якщо глухне або стріляє двигун, то збитки від такої несправності можуть і по кишені вдарити. Але навіть із найбільшими на перший погляд серйозними проблемами в роботі бензопил можна впоратися і самостійно – розглянемо 7 найпоширеніших неполадок у їх роботі, які не вимагають звернення до сервісного центру.
Поломка №1: бензопила не запускається
Це найпоширеніша проблема – зустрічається у 9 із 10 користувачів. При проблемах із запуском пили багато хто відразу списує дефект на карбюратор. Але за фактом першопричиною такої неполадки може бути:
• невелика кількість палива в баку. Трапляється, що ми просто забуваємо перевірити кількість бензину, припускаючи, що кількох літрів вистачить на місяці щоденної роботи. Тому рівень бензину потрібно перевірити насамперед;
• забитий паливний чи повітряний фільтр. Достатньо почистити фільтр і пилка почне запускатися;
• деформація патрубка, що веде від паливного бака до карбюратора. На дешевих пилах він має властивість рватися або забиватися, через що бензин погано циркулює; • відсутність іскри на свічці запалювання. Причин такої несправності може бути дві: або треба міняти саму свічку (вона може бути залита) або відійшов контакт. Якщо свічка залита, її потрібно просушити та встановити, перевіривши робочий стан. Якщо це не дало результату, свічку доведеться міняти. Її також потрібно міняти, якщо на свічці є нагар; • забитий карбюратор. Його прочищення має сприяти запуску інструменту. Але з метою профілактики краще розібратися та правильно налаштувати бензопилу, щоб не допустити заклинювання карбюратора.
Якщо жоден з варіантів не вирішив проблему, то несправна вся шатунно-поршнева система. У такому разі єдиним рішенням стане похід до сервісного центру.
Поломка №2: бензопила глухне
Двигун включений, але на початку розпилу або взагалі на холостому ході він починає глухнути. Якщо це трапляється відразу після старту, швидше за все, в паливній суміші концентрація масла, що зашкалює, що знижує октанове число бензину, і бензопила не може нормально запуститися. Друга причина такої проблеми – освіта нагару на свічках.
Якщо двигун раз у раз глухне навіть при відсутньому навантаженні, то в першу чергу зверніть увагу на глушник, можливо, він забився. Якщо він гаразд, то корінь проблеми може лежати в збитих налаштуваннях карбюратора. Необхідно відрегулювати холостий рік за допомогою спеціальних болтів.
Якщо пила глухне на високих оборотах, то причина цього - непрочищений паливний або повітряний фільтр, несправності в роботі бензонасоса або засмічений сапун. Сапун можна прочистити за допомогою тонкої голки, а бензонасос доведеться зняти і подивитися, чи не випливає з нього паливо. Якщо підтікає, поставте нову прокладку.
Іноді бензопила не працює при навантаженнях і одразу глухне. Знов-таки проблема може полягати в неправильній пропорції бензину та олії або забитому фільтрі. Фільтр потрібно дістати, ґрунтовно прочистити, залишити просохнути і встановити назад. А неправильно змішане паливо треба злити і змішати наново, але вже у належному співвідношенні.
Проблема №3: «простріли» двигуна
Якщо під час роботи з пилкою ви чуєте ненормальні звуки з боку двигуна, значить, несправний карбюратор або глушник. Щоб бензопила не шуміла, потрібно розібратися, яка саме деталь чи система не функціонує. Якщо стріляє карбюратор, то найімовірніше причин тому:
• затягнуте запалювання – паливна суміш не прогорає, що провокує специфічний глухий постріл; • низька концентрація бензину у складі суміші. Для оптимальної подачі потрібно відрегулювати жиклери.
Якщо звук походить від глушника, то проблема якраз у надмірній кількості бензину в паливній суміші. Через малу кількість повітря суміш не повністю прогорає в камері, а надходить у глушник, догоряючи вже там. Якщо на вихлопній трубі є нагар, то це 100% ознака того, що потрібне налагодження карбюратора.
Проблема №4: бензопила перегрівається
Якщо бензопила починає грітися навіть при незначних навантаженнях, то виною недостатня кількість мастила. Але грітися може двигун, або шина. Двигун почне перегріватись, якщо ви залили в бак чистий бензин без олії або не витримали співвідношення. Злийте суміш і залийте її в концентрації, в якій рекомендується в інструкції. Перегрів шини найчастіше спровокований забитим масляним насосом, отже, масло на шину не надходить.
Проблема №5: кривий зріз
Іноді під час роботи видно, що бензопилу хилить убік. Причин такої її поведінки зазвичай дві.
• ланцюг, що не підходить під конкретну модифікацію. При роботі на максимальних оборотах навіть мінімальна різниця в кілька міліметрів між габаритами паза та шириною посадки спричинить нахил пили. Тому дуже важливо спочатку поставити відповідний ланцюг; неправильне заточування зубів. Якщо вони матимуть неправильний кут нахилу, то й надріз буде відповідним; знос шини не по всій її довжині. Дуже часто під час експлуатації шина зношується лише з одного боку. Через це ланцюг може хилити в одну із сторін. Для запобігання такому намагайтеся періодично перевертати шину. Якщо ж зношування занадто велике, то простіше встановити нову шину.
Проблема №6: ланцюг перестає різати
Погана ефективність ріжучого елемента завжди пов'язана з тупими ланками ланцюга. Це можна стверджувати напевно, тому що багато користувачів забувають регулярно гострити зуби. Зробити це можна за допомогою напилка або болгарки, а за наявності верстата процес можна взагалі спростити.
Проблема №7: ланцюг спадає
Багато користувачів часто скаржаться на те, що ланцюг періодично починає спадати. Причина такого явища криється у зносі обох зірочок. Втрата автентичного стану зірочки призводить до зниження зчеплення з ланцюгом, чому остання і злітає. Рішення – заміна зірочки. Друга причина такої поломки – ланцюг просто розтягнувся. Свою форму ланцюг на бензопилах змінює через неякісне змащення. При нагріванні метал може розтягуватись (нехай навіть на десяту частину міліметра). Але навіть таких показників достатньо, щоб ланцюг з часом почав злітати. Вихід замінити ланцюг.