На відміну від власників будинків, власники квартир обмежені у виборі опалювального обладнання. Відмовляючись від централізованої системи опалення, вони роблять вибір на користь або газового або електричного котла. Останні стають дедалі нерентабельнішими через дорожнечу електрики як ресурсу. Газове індивідуальне опалення дозволяє якісно опалити будь-яку квартиру з можливістю регулювання температурного режиму. Такі котли компактні, багатофункціональні та мають універсальне зовнішнє виконання. Як не помилитися з покупкою газового казана: на які параметри потрібно звертати увагу, аналізуючи асортимент?
Рекомендації щодо вибору газового котла
Перше, від чого варто відштовхуватися – з якими завданнями обладнання повинне впоратися. Чи це буде тільки опалення або необхідний контур для нагрівання води. Суворо для прогріву розумно купувати одноконтурні конфігурації. Якщо відсутнє і центральне гаряче водопостачання, то доцільно ставити двоконтурний котел. Така конфігурація дозволяє підключити бойлер.
Один з найважливіших параметрів для газових котлів з точки зору безпеки експлуатації - спосіб видалення чадного газу. Існуючі модифікації поділяються на моделі з природною тягою та примусовим відведенням продуктів згоряння. Для квартири оптимальним варіантом можна вважати казани з коаксіальною трубою. Їх можна монтувати на будь-яку стіну, але найголовніше – вони не вимагають проведення окремого димохідного каналу.
Нарешті, важливим параметром, що впливає вибір моделі, є її вартість. Імпортні котли перевищують вітчизняні аналоги за вартістю, але вони служать на 5-7 років більше.
Різновиди настінних газових модифікацій
Кількість контурів – не єдина різниця між казанами. Найважливіша характеристика будь-якого опалювального котла – це його потужність. Для двоконтурних моделей вона особливо важлива, оскільки відповідає за нагрівання повітря та води.
У 90% випадків для середнього споживача буде достатньо 24 кВт. Такі моделі видаватимуть до 13 літрів гарячої води за хвилину без шкоди для опалення. Згідно із заявами виробників, закладених 24 кВт, вистачить для прогрівання квартири площею до 240 м². Але це цифри, які не завжди застосовні для наших реалій. Дуже часто елементарного тиску в системі не вистачить, щоби прогрівати такі площі. Також варто враховувати, що якщо імпортний котел, то і пропорція розрахунку враховуватиме утеплення квартири. На 80 м² буде цілком достатньо казана на 12 кВт.
Тип камери згоряння та технологія відведення продуктів згоряння – параметри, від яких залежить безпека мешканців. Існує два види газових казанів:
- з відкритою камерою згоряння (часто можна почути назву «димохідний» або «атмосферний»);
- з закритою камерою згоряння (або турбовані конфігурації, що виводяться на вулицю за допомогою коаксіального димоходу). У таких конфігураціях повітря для горіння захоплюється з вулиці і туди виводиться. За таку циркуляцію відповідає спеціальна турбіна (звідки назва).
Для квартир, безперечно, зручніше встановлювати котли із закритою камерою згоряння. Оскільки вони підходять для приміщень, де не передбачений атмосферний димохідний канал.
Вибір теплообмінника: бітермічний чи роздільний?
Теплообмінник у газовому казані відповідає за генерацію тепла. Існує два основних види теплообмінників, які використовуються у газовому опалювальному обладнанні:
- Бітермічні модифікації мають досить складну конструкцію. Це так звана «труба в трубі». Елемент теплообмінника, призначений для прогрівання води, знаходиться всередині частини, що відповідає за опалення. Плюси таких моделей полягають у компактності самого казана. Мінуси – у швидкому зношуванні;
- роздільні або монотермічні конфігурації оснащені двома окремими один від одного нагрівальними елементами. Такі теплообмінники менше схильні до появи накипу, вони відрізняються тривалим терміном служби. Якщо один з теплообмінників виходить з ладу, можлива його заміна.
Як забезпечити необхідний рівень комфорту?
Визначившись із потужністю та теплообмінником, необхідно приділити увагу можливості створення оптимального температурного режиму. Для цих цілей виробники розробили моделі з різними ступенями регулювання:
- одноступінчасті;
- двоступінчасті;
- трьохступінчасті з регулюванням потужності.
Одноступеневе регулювання передбачає роботу устаткування в одному режимі. Для регулювання занадто високої температури користувачеві доведеться повністю вимкнути котел. Двоступінчасті конфігурації можуть працювати в декількох положеннях залежно від температури навколишнього повітря. Це більш комфортний та економний варіант. Трьохступінчасті модифікації дозволяють вибирати оптимальний температурний режим, але їх головний мінус — висока вартість. Оптимальним варіантом з погляду ціни та функціоналу вважаються двоступінчасті модифікації.
Специфіка блоку автоматичного керування
Більшість сучасних моделей доповнено зручним блоком автоматичного керування. Автоматика — це якісно новий рівень у питанні взаємодії з обладнанням. З її допомогою користувач може виставити потрібний температурний режим, натиснувши кілька кнопок. Панелі автоматики оснащені РК-екраном, на якому відображаються введені параметри та помилки, що виникають під час роботи. До недоліків такого функціоналу можна віднести високу вартість обладнання. Крім того, котли з автоматикою ламаються набагато частіше, ніж моделі без неї.
Як не помилитися з виробником?
Висока якість продукції та бездоганна репутація — не єдині критерії при виборі торгової марки. Основний момент — пристосованість імпортного котла до вітчизняних умов роботи. Дуже часто у наших системах можна спостерігати стрибки напруги. «Чуттєві» європейські моделі не витримують таких перепадів та згоряють. Із цього випливає ще один важливий аспект вибору виробника — наявність сервісних майстерень. Якщо запчастин для модифікації немає, а обладнання вийшло з ладу взимку, то це неприйнятно.
Лідером ринку газового устаткування є німецька компанія Vaillant. Її асортимент включає одноконтурні та двоконтурні конфігурації з відкритою та закритою камерою згоряння. Це технологічна техніка, доповнена захистом від замерзання та заклинювання насоса, електронним розпалюванням, контролем стану.
Не менш популярні конфігурації від бренду Viessmann, головна перевага яких — високий ККД (близько 92–94%). Вони також характеризуються елементарним монтажем за рахунок швидкознімних з’єднань.
Розгорнуту консультацію щодо вибору оптимальної конфігурації ви можете отримати у наших фахівців. Ми також готові запропонувати широкий вибір конфігурацій для будь-якого бюджету.
Написати коментар