Вибір дверей у парну – важливий процес, адже від їхнього стану залежить мікроклімат у приміщенні. Вони повинні не лише відповідати стилістиці лазні, а й виконувати покладені на них функції. Лазня відрізняється від інших видів парилень високим температурним режимом і підвищеною вологістю. Тому ці нюанси потрібно враховувати передусім при виборі дверей. Виробники пропонують широкий вибір модифікацій, спеціально розроблених для парних: дерев’яні, скляні або комбіновані. Перш ніж обрати конкретний варіант, варто розібратися в перевагах і недоліках кожного виду.
Правила вибору оптимальних дверей для парних
Головне призначення дверей – запобігти втратам тепла. Тому більшість моделей мають компактні розміри (найчастіше це 1,9 м на 0,7 м). Оптимально, якщо конструкція відкриватиметься назовні, адже так вона не займатиме корисний простір лазні, який зазвичай обмежений. Крім того, таке відкривання передбачено правилами пожежної безпеки.
Якщо в конструкції дверей є металеві елементи (наприклад, ручка чи навіси), вони мають бути покриті антикорозійним покриттям. З практичної точки зору найкраще встановлювати дерев’яні ручки – вони не нагріваються і не деформуються. Також підійдуть керамічні або скляні варіанти.
Особливості дерев’яних дверей для лазні
Це один із найпоширеніших варіантів. Такі двері органічно вписуються в атмосферу класичної лазні, стаючи логічним завершенням стилістики приміщення. Найчастіше для виготовлення дерев’яних дверей використовують масив сосни, кедра, осики або бука. До переваг і особливостей дерев’яних дверних конструкцій варто віднести:
- екологічну безпеку. При нагріванні деревина не виділяє токсичних компонентів – радше навпаки. Органічні смоли, що виділяються під впливом пари і високих температур, мають цілющий вплив на організм. До того ж вони створюють приємний аромат, характерний для парних;
- завдяки пористій структурі дерево одночасно утримує тепло і забезпечує мінімальний повітрообмін;
- стійкість до високих температур – такі двері не деформуються навіть за умови регулярного використання.
Зовні дерев’яні полотна можуть бути декоровані різьбленням або скляними вставками. Металеві елементи будуть нагріватися – це потрібно враховувати, якщо ви плануєте встановлювати залізну ручку.
Єдиним недоліком таких конструкцій можна вважати можливість набухання. Тому дерев’яні двері час від часу доводиться регулювати.
Великим попитом на ринку користуються двері на шпонках. Більшість таких модифікацій складається зі струганих брусків із заздалегідь підігнаними шпунтами та пазами. Для кращої фіксації застосовують пази у формі трапецій, які злегка розширюються всередину. Сама шпонка має форму, ідентичну формі паза.
Існує два види брусків для дверей у парну: суцільні та решітчасті. Основу складають клеєні бруски, обшиті листами ДСП або вагонкою.
Обираючи якісні двері для лазні, зверніть увагу на фільончасті моделі. Їхня головна перевага – високі естетичні характеристики. Такі двері виглядають ефектно та презентабельно в будь-якому інтер’єрі.
Скляні двері для парної
Гідною альтернативою дерев’яним конструкціям є скляні двері. Вони виготовлені з жаростійкого скла товщиною не менше 7 мм і відповідають усім стандартам безпеки. Вони не нагріваються, не вбирають вологу та чудово виглядають у будь-якому інтер’єрі. Скло візуально збільшує простір, що може бути корисним для невеликих парних. У продажу також є моделі зі скляною основою з нанесеним малюнком або тонуванням. Однією з найпопулярніших модифікацій є матове скло з бронзовим відтінком. Короб таких конструкцій виконаний із клеєного бруса, у комплекті йдуть силіконовий ущільнювач і дверна ручка.
Комбіновані моделі
Комбіновані або шпоновані двері – це поєднання деревини та загартованого скла. Це перевірена часом комбінація, яка користується популярністю завдяки своїм функціональним характеристикам і стильному дизайну. Деревина забезпечує конструкції міцність і добре утримує тепло. Скляні тоновані вставки пропускають світло в приміщення.
Специфіка фурнітури
- бажано обирати дверні конструкції з дерев’яними ручками, оскільки це найпрактичніший варіант. Вони не нагріватимуться;
- петлі мають бути виготовлені з матеріалів, оброблених антикорозійним покриттям;
- запірні механізми, розташовані всередині приміщення, не повинні бути металевими – найпростіше встановити невелику дерев’яну засувку. Зовні можна поставити засув із навісним замком.
Придбати фірмові двері для лазень чи турецьких саун ви можете у тематичному розділі нашого інтернет-магазину. Ми пропонуємо моделі від надійних виробників, виготовлені з урахуванням сучасних тенденцій.
Написати коментар